Online İşlemler
English

İletişim

Allianz Yaşam ve Emeklilik A.Ş.

Allianz Tower

Küçükbakkalköy Mah.

Kayışdağı Cad. No:1

34750 Ataşehir/İstanbul


Tel: (0216) 556 66 66

Faks: (0216) 556 99 79

  • Bize Ulaşın
  • İletişim

Kredili Hayat Sigortası

Allianz - Kredili-Hayat-Sigortasi_560x190

Kredili Hayat Sigortası, Yapı Kredi Bankası’ndan bireysel kredi kullanan müşterilerin yaşam kaybı ya da tam ve daimi maluliyet durumunda kredi borcunu teminat kapsamında güvence altına almak için hazırlanmış bir sigortadır.. Böyle bir durumda, kredi borcu ödendikten sonra, varsa teminatınızdan geri kalan tutar, ailenize veya kanuni varislerinize ödenir. Yapı Kredi Bankası’ndan, Bireysel İhtiyaç Kredisi, Konut Kredisi, Taşıt Kredisi ve Taksitli Ticari Kredi alırken bu sigortadan yararlanabilirsiniz.

  Özellikler

Kimler yararlanabilir?

18 - 69 yaşları arasında olan kredisi olan Yapı Kredi müşterileri Kredili Hayat Sigortası’na başvurabilir

Sigorta süresi ne kadardır?

Kredili Hayat Sigortası’nda sigorta süresi, kredinin vadesiyle uyumludur. Kredi vadesinden kısa süreli gerçekleşen poliçeler için, yıllık otomatik yenileme talimatı vermeniz durumunda primler kredi kartı ya da hesabınızdan alınarak, poliçeniz yenilenecektir.

Teminatlar nelerdir ?

Sigorta süresi içinde, olasi bir yaşam kaybı ya da tam ve daimi maluliyet durumunda, riskin gerçekleştiği tarih itibariyle geçerli olan tazminat ödenir. Tazminat ödendiği zaman, sigorta sözleşmesi sona erer. Teminat tutarı, kredi borç bakiyesi ve aylık kredi faizi oranına bağlı olarak yıllık azalmaktadır. İlgili teminatlardan her ikisinden de tazminata hak kazanılması söz konusu olmayıp, bu teminatlara ilişkin herhangi bir tazminat ödendiğinde sigorta sözleşmesi sona erer.

  • Yaşam Kaybı Teminatı: Yaşam kaybı durumunda, tazminat sigorta şirketi tarafından bankaya ödenir. Ödenmiş kredi borcunun tazminattan düşülmesi ile oluşan bakiye de (varsa) banka tarafından kanuni varislerinize ödenir.
  • Tam ve Daimi Maluliyet Teminatı:Tam ve daimi maluliyet durumunda, durumunda tazminat sertifika üzerinde belirtilen sigortalıya (size) ödenir.

Sigortanın kapsamındaki riskler nelerdir?

Bu sigorta, yaşam kaybı ile  tam ve daimi maluliyet durumunu kapsar.

Primler ve teminat tutarları ne kadardır?

Sigorta prim tutarları, teminat tutarı, yaş, kredi borç bakiyesi, kalan kredi vadesi ve aylık kredi faiz oranına göre değişir. Kredi kullanımlarında, yıllar itibariyle azalan teminat üzerinden hesaplama yapılır.
Ödediğiniz primler vergi matrahınızdan düşeceği için, vergi avantajı elde edebilirsiniz. Sigorta primleri peşin veya taksitli olarak; hesaptan veya kredi kartından tahsil edilebilir. Sigorta primini kredi talebine ekleyerek de ödeme yapabilirsiniz.

  Nasıl sahip olabilirim?

Kredili Hayat Sigortası hakkında daha fazla bilgi almak için Yapı Kredi Bankası şubelerini ziyaret edebilirsiniz.