Online İşlemler
English

İletişim

Allianz Yaşam ve Emeklilik A.Ş.

Allianz Tower

Küçükbakkalköy Mah.

Kayışdağı Cad. No:1

34750 Ataşehir/İstanbul


Tel: (0216) 556 66 66

Faks: (0216) 556 99 79

  • Bize Ulaşın
  • İletişim

Kobi Hayat Sigortası

Allianz - Kobi-hayat-sigortasi2

Kobi Hayat Sigortası, Yapı Kredi Bankası’nın Ticari ve Kobi müşterileri için işletme sahibi veya ortaklarının, yaşam kaybı ya da tam ve daimi maluliyet riskine karşı, işletmeye güvence sağlamak amacıyla hazılanmış bir sigortadır. Bu sigorta, beklenmedik bir durumda, karşılaşılabilecek finansal kayıplar için kaynak yaratır, iş yerinin ayakta kalmasına destek olur.

  Özellikler

Kimler yararlanabilir?

18 - 69 yaşları arasında, Yapı Kredi Bankası ile ticari çalışmaları olan şirket sahipleri ve ortakları bu sigortadan yararlanabilir. Bankanın, “Ticari özellikli kredi kartı, çek karnesi kullanımı / Teminat mektubu / İhracat ve ithalat dosyaları ile ilgili işlemler/ KOBİ Bankacılığı ve benzeri hizmetlerinden yararlanan bütün işletme sahipleri, sigorta kapsamına girebilir.

Sigorta süresi ne kadardır?

Sigorta sözleşmesinin süresi bir yıldır. Otomatik yenileme talimatı ile, her yıl yenilenebilir. Yenileme sırasında, dilerseniz  primleriniz kredi kartından ya da hesaptan çekilebilir.

Teminatlar nelerdir ?

  • Yaşam Kaybı Teminatı: Sigorta süresi içinde olası bir yaşam kaybı durumunda,sigortalının teminatı ile, çekler, bankaya olan borçlar gibi zorunlu ödemeler yapılır, eğer varsa kalan tutar kanuni varislere aktarılır.
  • Tam ve Daimi Maluliyet Teminatı:Tam ve daimi maluliyet durumunda, sertifika üzerinde belirtilen teminat  sigortalıya ödenir.   

İlgili teminatlardan her ikisinde de tazminata hak kazanılması söz konusu olmayıp, bu teminatlara ilişkin herhangi bir tazminat ödendiğinde sigorta sözleşmesi sona erer.Bu sigortalarda, teminat tutarı, sigorta süresi boyunca sabittir

Sigortanın kapsamındaki riskler nelerdir?

Bu sigorta, şirket sahibi ya da ortağının yaşam kaybı ve tam ve daimi maluliyet durumunda şirketin ayakta kalmasına yardımcı olur.

Primler ve teminat tutarları ne kadardır?

KOBİ Hayat Sigortası’nda, primler, teminat tutarı ve yaşa göre değişmektedir.Sigorta primleri peşin veya taksitli olarak, hesaptan  ya da  kredi kartından tahsil edilebilir. Ödediğiniz primleri vergi matrahınızdan düşerek vergi avantajı elde edebilirsiniz.

-100.000 TL teminata kadar, KOBİ ve ticari bankacılık müşterilerimiz bu sigortadan doğrudan yaralanabilir

-100.000-200.000 TL arası teminat ise, şirketinizin son bir ay içinde kullandığı kredi tutarı doğrultusunda onay alınması durumuda sunulur.

  Nasıl sahip olabilirim?

KOBİ Hayat Sigortası hakkında daha fazla bilgi almak için Yapı Kredi Bankası şubelerini ziyaret edebilirsiniz