Online İşlemler
English

Gelir Güvencesi Sigortası

İletişim

Allianz Yaşam ve Emeklilik A.Ş.

Allianz Tower

Küçükbakkalköy Mah.

Kayışdağı Cad. No:1

34750 Ataşehir/İstanbul


Tel: (0216) 556 66 66

Faks: (0216) 556 99 79

 • Bize Ulaşın
 • İletişim

Allianz ile
Geliriniz Güvende

 

Allianz - Gelir Güvencesi Sigortası

Gelir Güvencesi Sigortası, iş hayatınızla ilgili beklenmedik durumlara karşı gelirinizi güvence altına almanızı sağlar. Aniden işsiz kalma ya da geçici iş göremezlik durumunda oluşan gelir kaybınız karşılanır. Yaşam kaybı durumunda ise sevdikleriniz güvence altına alınır.

Size Özel Avantajlar
 • Aniden işsiz kalma ya da geçici iş göremezlik halinde, çalışma durumunuza göre size uygun olan teminattan yararlanırsınız.

Hangi durumlarda hangi teminatın ödenebileceğini aşağıdaki tablodan görebilirsiniz.

Allianz - ggs_teminat_tablo
 • 3 ayrı teminat için de muafiyet süresi, sigorta başlangıç tarihinden itibaren 180 gündür. İşsizlik ya da iş göremezlik durumunda 60 gün, hastane tazminatı için ise yatıştan itibaren 7 gün bekleme süresi vardır.

 • En fazla 6 ay boyunca ödeme yapılır.

 • Sigorta süresi 1 yıldır. Dilerseniz 65 yaşınıza kadar her yıl sigortanızı yenileyebilirsiniz.

 • Teminatlardan en çok iki kez olmak üzere, toplam 12 ay yararlanabilirsiniz.

 • Teminat ve prim tutarları için paketlerimizi inceleyebilirsiniz.

Paket 1: Aylık brüt maaşı 1.200 TL olan bir kişiye ödenecek aylık tazminat tutarı 450 TL, yaşam kaybı ve tam maluliyet durumlarında ödenecek tazminat 4.500 TL'dir. Bu teminata aylık 14,06 TL prim ödemesiyle sahip olabilirsiniz.

Paket 2: Aylık brüt maaşı 750 TL olan bir kişiye ödenecek aylık tazminat tutarı 300 TL, yaşam kaybı ve tam maluliyet durumlarında ödenecek tazminat tutarı 3.000 TL'dir. Bu durumda aylık prim 9,37 TL olacaktır.

  Ürün Detayları

 • Kimler yararlanabilir?

 • Nereden Satın Alınabilir?

 • Teminatlar

 • Genel ve Özel Şartlar

Kimler yararlanabilir?

18-60 yaşları arasındaysanız Gelir Güvencesi Sigortası’na sahip olabilirsiniz.

Nereden Satın Alınabilir?

Gelir Güvencesi Sigortası’na Yapı ve Kredi Bankası şubelerinden sahip olabilirsiniz. Ayrıca tüm sorularınız için 0850 399 99 99'u arayabilirsiniz.

Teminatlar

Yaşam Kaybı Teminatı: Sigorta süresi içinde vefat edilmesi durumunda, belirlenen teminat tutarı lehtar/lehtarlara ödenir.

 

Gelir Güvencesi Sigortası’nda, istihdam durumunuza göre 3 farklı teminat bulunmaktadır;

İstem Dışı İşsizlik Teminatı: Bu teminat, isteğiniz dışında ve kusur durumu olmaksızın işinizi kaybetmeniz halinde, gelirinizi güvence altına alır. İstem dışı işsizlik teminatından yararlanmak için, aynı iş yerinde bordrolu olarak en az 12 ay süreyle görev yapmış ve İŞKUR kapsamında işsizlik ödeneğine hak kazanmış olmak gerekir.

Geçici İş Göremezlik Teminatı: Kamu kurumlarında, özel sektörde çalışıyorsanız ya da serbest meslek sahibiyseniz bu teminattan yararlanabilirsiniz. Bu teminat, poliçede tanımlanan olaylar nedeniyle, geçici iş göremezlik durumunda ödenir.

Gündelik Hastane Teminatı: Herhangi bir işte çalışmamanız (öğrenci, ev hanımı gibi) ve kaza veya hastalık sonucu 7 günden uzun süre hastanede yatarak tedavi görmeniz durumunda ödenir.

Genel ve Özel Şartlar