Online İşlemler
English

İletişim

Allianz Yaşam ve Emeklilik A.Ş.

Allianz Tower

Küçükbakkalköy Mah.

Kayışdağı Cad. No:1

34750 Ataşehir/İstanbul


Tel: (0216) 556 66 66

Faks: (0216) 556 99 79

  • Bize Ulaşın
  • İletişim

Formula 1

Allianz - formula640x138

Tüm dünyada, her gün trafik kazalarında 3500'ü aşkın insan ölüyor ve bunun 10 katı yaralanma vakası meydana geliyor. Artan araç sayısı ve trafik nedeniyle de bu rakamların 2020'ye kadar iki katına çıkması bekleniyor. Formula 1  ile Allianz arasındaki 12. yılına ulaşan ortaklık, risk yönetiminin ve yol güvenliğinin önemini vurgulamayı amaçlamaktadır.

Formula 1 ile Allianz, bu ortaklık ile küresel marka yaratmanın yanı sıra, dünyaya temel güvenlik mesajlarının iletilmesi görevini yerine getiriyorlar. Ortaklıkla birlikte başlatılan girişimlerle, dünyanın en büyük sigorta şirketlerinden biri ve aynı zamanda da büyük bir otomobil sigortacısı olan Allianz, yol güvenliğini artırma sorumluluğunu üstlenmektedir. Tüm dünyada yaklaşık 50 milyon aracı sigortalayan Allianz, aynı zamanda yolların daha güvenli olmasına katkı sağlayacak uzmanlığa da sahip.

Formula 1 ile ortaklığı sayesinde Allianz, otomotiv teknolojisini yakından takip eden ve sürüş becerilerine ilgi gösteren bir hedef kitleye ulaşıyor. Formula 1'deki güvenliğin tüm yönlerine ilişkin bilgiler vererek, bu gönüllü hedef kitleye risk yönetiminin ve sürücü güvenliğinin önemini aktaran Allianz, ayrıca güvenliğe ilişkin konuların, yarış pistinden otoyollara nasıl taşınabileceğini de vurguluyor.

Allianz'ın güvenlik kapsamındaki bir diğer önemli girişimi ise, Allianz Teknoloji Merkezi (AZT)'dir.Münih'te bulunan AZT, oluşan hasarların hasar ciddiyetini azaltmanın yanı sıra hasar sıklığını düşürme konularında çalışmaktadır. Yol ve araç güvenliğini artırmaya odaklanan AZT yılın her haftası birden fazla çarpışma testi gerçekleştiriyor.

Formula 1, Mercedes-Benz ve Allianz arasındaki ortaklık, AZT'nin araştırmacıları ve takımın mühendislerine, yarış pistinde alınan güvenlik önlemleri ile yol güvenliği meselelerine ilişkin bilgi alışverişinde de ortam hazırlamaktadır.

Eylül 2010'dan beri Resmi Formula 1 Güvenlik Aracı ve Tıbbi Aracı üzerinde yer alan Allianz logosu, MERCEDES GP PETRONAS Formula 1 otomobillerinin iki ana güvenlik unsuru olan emniyet kemerleri ile HANS (Baş ve Boyun Desteği) sisteminin üzerinde de bulunmaktadır.

İlgili Linkler

  •   www.drivesafely.allianz.com
  •   www.allianz-azt.de
  •   www.formula1.com
  •   www.rtv-live.de
  •   www.sponsoring.allianz.com