Online İşlemler
English

İletişim

Allianz Yaşam ve Emeklilik A.Ş.

Allianz Tower

Küçükbakkalköy Mah.

Kayışdağı Cad. No:1

34750 Ataşehir/İstanbul


Tel: (0216) 556 66 66

Faks: (0216) 556 99 79

  • Bize Ulaşın
  • İletişim

FC Bayern Münih

Allianz - FCbayern640x138

Allianz, 168.000'i aşkın üyesiyle bugün dünyanın en büyük spor kulüplerinden biri olan FC Bayern Munich'in sponsorlarından biridir. FC Bayern bir futbol kulübü olarak sayısız sportif başarısının yanı sıra  profesyonel yönetimiyle de tanınır.

FC Bayern Munich ile 2000 yılından beri işbirliği yapan Allianz, bu ilişkiyi 2005 yılında Allianz Arena'nın tamamlanmasıyla daha da pekiştirdi. İki ortak birbirini uluslararası faaliyetler açısından da tamamlamaktadır: FC Bayern uluslararası başarılarıyla Avrupa'nın en iyi 10 futbol kulübü arasında gösterilen ve Avrupa dışında da tanınan bir futbol kulübü; Allianz ise sigorta ve varlık yönetimi alanlarında dünyanın lider sigorta ve finans hizmetleri sağlayıcılarından biridir.

Allianz ve FC Bayern arasındaki uzun soluklu işbirliği ile Endonezya'da Allianz Kupası, Allianz Arena'da Çin Olimpiyat Takımı'na karşı maç ve Allianz Arena'da çekilen Frank Ribery ve Luca Toni'li reklam spotu gibi birçok farklı projeye imza atıldı.

Allianz Gençler Futbol Kampı

Ayrıca, Allianz SE, ilki 2009 yılında gerçekleştirilen ve 15 farklı ülkeden yaklaşık 50 genç oyuncunun katılabileceği  "Allianz gençler futbol kampı"nı kurdu.  Bu kampta, 14 -16  yaş arkası erkekler ve kızlar Münih'te beş unutulmaz gün geçirerek, FC Bayern genç takım koçlarından antrenman taktikleri öğreniyor ve Bavyera yaşam tarzına ilişkin kültürel bilgiler ediniyorlar.

İlgili Linkler

  • www.fcbayern.de
  • www.football-for-life.com
  • www.sponsoring.allianz.com