Online İşlemler
English

İletişim

Allianz Yaşam ve Emeklilik A.Ş.

Allianz Tower

Küçükbakkalköy Mah.

Kayışdağı Cad. No:1

34750 Ataşehir/İstanbul


Tel: (0216) 556 66 66

Faks: (0216) 556 99 79

  • Bize Ulaşın
  • İletişim

Yönetim Yapısı

AYLİN SOMERSAN-COQUI - Yönetim Kurulu Başkanı - Murahhas Üye

1976 İstanbul doğumludur. Amerika’da bulunan Davidson College’ın Ekonomi ve Almanca ana bölümlerinden ve Uygulamalı Matematik alt bölümünden mezundur. Ayrıca Harvard Üniversitesi İşletme yüksek lisansı bölümünü bitirmiş olup, Lisanslı Finansal Danışman (CFA) sertifikasına sahiptir. 1998 yılında kariyerine New York’ta bulunan Morgan Stanley bankasında yatırım bankacısı olarak başlamıştır. 2003 senesinde Münih’te Allianz Global Investors şirketine katılmış, 2005-2010 seneleri arasında PIMCO’nun Münih, Newport Beach ve Londra ofislerinde, son olarak da Üst Düzey Başkan Yardımcısı ve Kurumsal Müşteriler, İsviçre sorumlusu olarak görev yapmıştır. Kariyerine Allianz SE CEO Ofisi Eş Başkanı olarak devam eden Aylin Somersan-Coqui, Ocak 2013’ten bu yana Allianz Sigorta A.Ş. ve Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş. şirketlerinde Mali İşler Genel Müdür Yardımcılığı, Temmuz 2013 tarihi itibarıyla da Allianz Yaşam ve Emeklilik A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. Sn. Somersan-Coqui, 1 Ocak 2016 tarihi itibarıyla Allianz Sigorta A.Ş. ve Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş. şirketlerinde İcra Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi, Allianz Yaşam ve Emeklilik A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkanı ve Murahhas Üye olarak görev yapmaktadır.

GÖKHAN ERÜN - Yönetim Kurulu Başkan Vekili

Gökhan Erün, İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Bölümü lisans, Yeditepe Üniversitesi İşletme Bölümü yüksek lisans mezunudur. Erün, 1994 yılında Garanti Bankası Hazine Müdürlüğü’nde kariyerine başladı. 1999-2004 yılları arasında Ticari Pazarlama Birim Müdürlüğü görevini yürüttü. 2004’te atandığı Garanti Emeklilik ve Hayat Genel Müdürlüğü görevinden sonra Eylül 2005’te Garanti Bankası’nda Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı. Eylül 2015’ten itibaren Garanti Bankası Genel Müdür Vekili olarak kariyerine devam eden Erün, bu dönemde Kurumsal Bankacılık Koordinasyon, Hazine, Hazine Pazarlama ve Finansal Çözümler, Türev Ürünler, Nakit Yönetimi ve İşlem Bankacılığı ve Finansal Kurumlar alanlarından sorumlu olarak görev yaptı. Aynı zamanda Garanti Bankası’nın çeşitli iştiraklerinin Yönetim Kurullarında görev aldı. Ocak 2018’den itibaren kariyerine Yapı Kredi’de devam eden Erün, Yapı Kredi’de Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi ve Genel Müdür olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda, Koç Finansal Hizmetler’de Murahhas Üye ve İcra Başkanı olan Erün, Yapı Kredi Grubu iştiraklerinin Yönetim Kurullarında da yer almaktadır.

NICCOLO UBERTALLI - Yönetim Kurulu Üyesi

1973 Madrid, İspanya doğumludur. Niccolò Ubertalli, Politecnico di Torino (Turin, İtalya) Üniversitesi Malzeme Mühendisliği bölümünden 1996 yılında mezun olduktan sonra, Vanderbilt Üniversitesi (Tennessee, ABD) Owen İşletme Okulu’nda 2000 yılında Yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştır. Sn. Ubertalli, Yüksek Lisans sırasında aynı zamanda Teksid Alüminyum Dökümhanesi’nde Program Yöneticisi ve Proses Mühendisi olarak çalışmıştır. Sn. Ubertalli, 2000 yılında Milano’ya (İtalya) taşınarak 2002 yılına kadar McKinsey’de Kıdemli Ortak olarak görev yapmıştır. 2002-2004 yılları arasında, UniCredit Clarima’da Müşteri İlişkileri Bölümü’nde Direktör, 2004-2006 yılları arasında ise dünyanın en büyük kredi kartı hacmine sahip olan ve Bank of America tarafından satın alınan MBNA firmasında (ABD ve İngiltere) Birinci Başkan Vekili olarak çalışmıştır. 2006 yılında Bulgaristan’a taşınan Sn. Ubertalli, 2009 yılına kadar UniCredit Tüketici Finansmanı’nda Yönetim Kurulu Başkanı ve Murahhas Üye olarak görev yapmıştır. 2009 yılında İtalya’ya geri dönen Sn. Ubertalli, UniCredit SpA’de 2009-2011 arası Grup CEO’su için Personel Şefi, 2011-2012 yıllarında ise Tüketici Finansmanı Başkanı olarak çalışmıştır. Sn. Ubertalli, 2012 yılında Romanya’ya taşınarak UniCredit Tiriac Bankası’nda Şubat 2015 tarihine kadar Genel Müdür Vekili olarak görev yapmıştır. Bu dönem içerisinde aynı zamanda Pioneer Investments Yönetim Kurulu Üyesi, UniCredit Tiriac İcra Kurulu Üyesi, UniCredit Bulgaristan Tüketici Finansmanı Yönetim Kurulu Üyesi, UniCredit Romanya Tüketici Kredileri Yönetim Kurulu Üyesi ve Romanya Ergo Asigurari de Vita S.A’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır. Niccolò Ubertalli, Şubat 2015 tarihi itibarıyla Yapı Kredi’de UniCredit’i temsilen Murahhas Üye ve Genel Müdür Vekili olarak görevlendirilmiştir. Sn. Ubertalli aynı zamanda, Koç Finansal Hizmetler Murahhas Üye ve İcra Başkanı Vekili ve Yapı Kredi’nin iştiraklerinde Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görev yapmaktadır (Yapı Kredi Yatırım, Yapı Kredi Leasing, Yapı Kredi Faktoring, Yapı Kredi Bank Nederland, Yapı Kredi Bank Azerbaijan, Yapı Kredi Bank Moscow, Yapı Kredi Bank Malta ve Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık). Sn. Ubertalli ayrıca Allianz Yaşam ve Emeklilik A.Ş. ve Yapı Kredi Koray Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nda Yönetim Kurulu Üyesi'dir.

SERGIO BALBINOT - Yönetim Kurulu Üyesi

1958 Tarvisio, İtalya doğumludur. Bolonya Üniversitesi’nin Ekonomi ve İşletme bölümlerinden mezun olan Sn. Balbinot, 1983 – 1989 yıllarında Assicurazioni Generali SpA, Trieste’de ve Deutscher Lloyd, Münih’te, çeşitli görevlerde bulunmuştur. 1989 – 1992 yılları arasında Assicurazioni Generali’de, Zürih Merkez Ofis Başkanı olarak görev almıştır. 1992 – 1995 yılları arasında Assicurazioni Generali’nin yan kuruluşu olan, Paris’te bulunan Europ Assistance S.A.’de uluslararası faaliyetlerinden sorumlu İcra Kurulu Üyesi olmuştur. 1995 – 1998 yılları arasında Trieste’de bulunan Assicurazioni Generali SpA.’da, çeşitli yönetim görevlerini üstlenmiştir. 1998 yılından 2014 yılına kadar Assicurazioni Generali SpA’da, sırasıyla Genel Müdür Yardımcısı (1998-2000), Genel Müdür (2000-2002), Murahhas Üye (2002-2012) ve Sigorta Başkanı (2012-2014) olarak görev yapmıştır. Sn. Balbinot, 1 Ocak 2015 tarihi itibarıyla Allianz’ın faaliyet gösterdiği Kuzey ve Güney Avrupa ülkelerinin (Fransa, Türkiye, Benelüks, Afrika, İtalya ve Yunanistan) sigorta faaliyetlerinden sorumlu Allianz SE Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanmıştır. Bu görevi ile birlikte Türkiye’de Allianz Sigorta A.Ş. ve Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş. şirketlerinin Yönetim Kurulu Başkan Vekili, Allianz Yaşam ve Emeklilik A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Üyesi olmuştur.

SIRMA GENCHEVA BOSHNAKOVA - Yönetim Kurulu Üyesi (İç Denetim)

1971 Plovdiv, Bulgaristan doğumludur. Moskova Devlet Diplomasi Enstitüsü’nün Uluslararası Ekonomik İlişkiler bölümünden mezun olmuş ve aynı üniversitede ekonomi üzerine yüksek lisans ve doktora çalışmalarını tamamlamıştır. 1995 yılında kariyerine The Boston Consulting Group’ta danışman yardımcısı olarak başlayan Sn. Boshnakova, 1998-2004 yılları arasında Remedium Group’ta çalışmış olup 2005-2010 yılları arasında Renaissance Insurance Group’ta COO, İcra Kurulu ve Yönetim Kurulu Üyeliği gibi çeşitli pozisyonlarda görev almıştır. 2011 yılından 2015 yılına dek Uralsib Insurance Group’un hayatdışı branşında CEO’luk, hayat ve sağlık branşlarında ise Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdüren Sirma Boshnakova, Ağustos 2015 itibari ile Allianz SE Güney ve Batı Avrupa Bölge sorumlusu olarak çalışmaktadır. Bu görevinin yanında, 01.01.2016 tarihi itibarıyla Allianz Sigorta A.Ş., Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş. ile Allianz Yaşam ve Emeklilik A.Ş. şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyeliği görevini sürdürmektedir.

AHMET TURUL - Yönetim Kurulu Üyesi (İç Kontrol ve Risk Yönetimi ile Uyum Programı)

1959 Van doğumludur. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunudur. 1980-1988 yılları arasında Maliye Bakanlığı’nda Hesap Uzmanı olarak görev yapmış, 1988-1999 yılları arasında Koç Holding A.Ş.’de Mali İşler Koordinatörlüğü, ardından da Koç Tüketici Finansmanı A.Ş.’de mali işlerden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı yapmıştır. 2002’de Allianz Sigorta A.Ş. ve Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş. Mali İşler Direktörü olan Sn. Turul, 2010 yılından itibaren Allianz Sigorta A.Ş. ve Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş., 2013 yılından itibaren de Allianz Yaşam ve Emeklilik A.Ş. Şirketleri’nin Yönetim Kurulu Üyesi, 2014 yılından itibaren ise Tüpraş A.Ş.’de Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. Bu görevleri yanında Türkiye Sigorta Reasürans ve Emeklilik Şirketleri Birliği (TSB) Hayat Dışı Yönetim Komitesi Üyeliği, Emeklilik Gözetim Merkezi A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyeliği, TSB’yi temsilen Vergi Konseyi Üyeliği, YASED Sigortacılık ve BES Çalışma Grubu üyeliği ve TUSİAD Sigorta ve Vergi Üyeliği  görevlerini de sürdürmektedir.

TOLGA GÜRKAN - Yönetim Kurulu Üyesi

1972 İstanbul doğumludur. Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü ve Penn State Universitesi İşletme Bölümü yüksek lisans mezunudur. 1995-1997 yılları arasında Ford Otosan'da, 1999-2007 arası Booz Allen Hamilton'da (Amerika ve Ortadoğu) Yönetim Danışmanı olarak çalışmıştır. 2007-2009 yılları arasında Allianz Sigorta A.Ş. ve Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş.'de Proje Yönetim Ofisi (PMO) Direktörü olarak görev alan Sn. Gürkan, 2010 yılından bu yana Allianz Sigorta A.Ş. ile Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş.’de; 2014 yılından itibaren de Allianz Yaşam ve Emeklilik A.Ş.’de Operasyonlar Genel Müdür Yardımcısı olarak görev almıştır. Sn. Gürkan, bu görevleri yanında 1 Ocak 2016 tarihi itibariyle Allianz Yaşam ve Emeklilik A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçilmiştir.

TAYLAN TÜRKÖLMEZ - Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi

1969 İstanbul doğumludur. 1991 yılında Boğaziçi Üniversitesi, İktisadi İdari İlimler Fakültesi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olmuştur. Yüksek lisansını 1994 yılında Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü’nde tamamlamıştır. İş yaşamına 1991 yılında Yapı Kredi Emeklilik’te başlayan Türkölmez, Mart 2006 tarihinde Yapı Kredi Emeklilik’te Finansal Yönetim’den sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmış, daha sonra Satış ve Finansal Yönetim’den sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmiştir. 1 Mayıs 2009 tarihi itibariyle Yapı Kredi Emeklilik A.Ş. Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaya başlayan Sn.Türkölmez, 4 Ekim 2013 tarihi itibariyle aynı görevi Allianz Yaşam ve Emeklilik şirketinde sürdürmekte olup 1 Ocak 2015 tarihi itibariyle Allianz Hayat ve Emeklilk A.Ş. Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu üyesi olarak atanmıştır.

Denetçiler

PwC Bağımsız Denetim ve Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik A.Ş.

BJK Plaza, Süleyman Seba Caddesi No: 48 B Blok Kat: 9 Akaretler, 34357 Beşiktaş – İstanbul


Bireysel Emeklilik Yatırım Fonları için – 

PwC Bağımsız Denetim ve Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik A.Ş.

BJK Plaza, Süleyman Seba Caddesi No: 48 B Blok Kat: 9 Akaretler, 34357 Beşiktaş – İstanbul

Yöneticilerimiz

Ersin Pak Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı
Tolga Gürkan Operasyonlar Genel Müdür Yardımcısı
İlkay Özel İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı
Okan Özdemir Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı
Şebnem Seniye Karaduman Hukuk Genel Müdür Yardımcısı
Ahmet Kemal Kaan Günay Bilgi Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı