Online İşlemler
English

İletişim

Allianz Yaşam ve Emeklilik A.Ş.

Allianz Tower

Küçükbakkalköy Mah.

Kayışdağı Cad. No:1

34750 Ataşehir/İstanbul


Tel: (0216) 556 66 66

Faks: (0216) 556 99 79

  • Bize Ulaşın
  • İletişim

Allianz Yaşam ve Emeklilik Çağrı Merkezi’ne kalite ödülü

Allianz Yaşam ve Emeklilik, Kalite Ligi Platformu’nda, farklı sektörlerden birçok katılımcı şirket içinde ikincilik ödülünü kazandı. PDR Group bünyesinde yer alan Telephone Doctor firması tarafından 2011 yılından bu yana sürdürülen ve Allianz Yaşam ve Emeklilik Çağrı Merkezi’nin de başından itibaren içinde yer aldığı Kalite Ligi Platformu’nda 2014 yılı dereceleri belli oldu. Yapı Kredi Bankası Çağrı Merkezi Teletel ve Renault Mais Çağrı Merkezi’nin birinciliği paylaştığı Kalite Ligi’nde Allianz Yaşam ve Emeklilik Çağrı Merkezi de ikinciliğe layık görüldü. Ödüller, 29 Nisan 2015’de düzenlenen bir törenle dağıtıldı.

Kalite Ligi, finans, sigorta, otomotiv, perakende, sağlık gibi sektörlerden birçok büyük çağrı merkezinin, kalite performansı ve kurum marka imajının müşteriye doğru yansıtılması gibi kriterlerde değerlendirilmeye alındığı bir platform lig kapsamında her ay her katılımcı firmalara 20’şer adet gölge müşteri araması yapılıyor ve ‘’Karşılama – Ağırlama – Uğurlama’’ başlıklarında ‘’ses tonu ve enerjisi, olumlu bir izlenim oluşturma, aktif dinleme, müşteri ihtiyaçlarını doğru ve hızlı bir şekilde analiz edebilme, duygusal kontrolü sağlama, ilgili ve çözüm odaklı yaklaşım’’ gibi kilit performans kriterleri için bir ölçümle yapılıyor.

Allianz Yaşam ve Emeklilik’ten konuyla ilgili yapılan açıklamada şöyle denildi: “Müşterilerimizin hizmet kalitemize yönelik beklentilerini karşılayabilme becerimizi, tarafsız ve profesyonel bir firma tarafından ölçüme tâbi tutmak ve çeşitli sektörlerden diğer pek çok çağrı merkezinin performansını izleyerek karşılaştırma yapmak üzere pek çok fayda sağladığımız Kalite Ligi’nde 2014 yılını ikincilikle tamamlamanın haklı onurunu duyuyoruz. 2015 yılında bu platformda birinci olmayı hedefliyoruz.”

 

Allianz hakkında

Dünyanın en güçlü finans topluluklarından, Brand Finance "Global 500" araştırmasına göre “Dünyanın En Değerli Sigorta Markası” olan Allianz, 70’ten fazla ülkede 148.000 çalışanıyla 85 milyon müşterisine hizmet vermektedir. 2500 çalışanı, 12 bölge müdürlüğü ve 4000 acentesiyle 81 ilde 5 milyon müşterisinin yanında olan Allianz Türkiye, çatısı altında Allianz Sigorta, Allianz Hayat ve Emeklilik ile Allianz Yaşam ve Emeklilik şirketlerini barındırmaktadır. 2014 yılında hayat dışı branşlarda toplam 3,2 milyar TL prim üreterek %14,2 oranında pazar payı elde eden Allianz Türkiye, sektör liderliğini sürdürmektedir. Sağlık alanında 1 milyar TL prim üretimi ve %36,5 pazar payı ile sektörde birinci sırada yer alan Allianz Türkiye, hayat sigortalarında 440 milyon TL prim üretimi ve %13,4 konsolide pazar payı ile ikinci, bireysel emeklilikte 700 bin katılımcı sayısı, 7 milyar TL fon büyüklüğü ve %18,4 konsolide pazar payıyla üçüncü sırada yer almaktadır.

Allianz ile ilgili detaylı bilgi için:

allianz.com.tr

allianzyasamemeklilik.com.tr

 

Allianz’ı sosyal medyada takip etmek için:

facebook.com/AllianzTurkiye

instagram.com/AllianzTurkiye

twitter.com/AllianzTurkiye

youtube.com/AllianzTurkiye